pl

czytaj więcej

Kurort Kozubnik

Przysiółek we wsi Porąbka, w sercu Beskidu Małego, w bliskim sąsiedztwie żeglownych jezior - Międzybrodzkiego i Żywieckiego.

To tutaj, w dolinie potoku Mała Puszcza tuż pod Gorą Żar (północny stok), znajdują się dwa ekskluzywne apartamentowce – Daglezja i Kiczora, będące nową odsłoną kultowego Kurortu Kozubnik – polskiego „Davos” okresu PRL - jednego z najbardziej luksusowych ośrodków wypoczynkowych dla ówczesnych elit w Polsce.

 

Dziś Kurort Kozubnik otwarty jest na gości i inwestorów!


Bliskość licznych atrakcji turystycznych, szlaków górskich, jezior, tras spacerowych, rowerowych w tym downhillowych o różnym stopniu trudności oraz stoków narciarskich, sprawia, że jest to wymarzone miejsce na weekendy, wakacje i ferie zimowe, a także całoroczny wypoczynek. 

 

Wytchnienie znajdą tutaj single, rodziny z dziećmi i osoby starsze. 

 

Na terenie Kurortu Kozubnik znajduje się plenerowa siłownia, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, wiata grillowa, plaża przy potoku z kameralnym basenem zewnętrznym oraz Kawiarnia „Cicho” z ogródkiem, serwująca śniadania, kozubnickie „bajgle” oraz piwo rzemieślnicze  w weekendy.

 

Kurort Kozubnik to niezwykłe miejsce! Idealne do spokojnego i aktywnego wypoczynku.
Harmonia, urokliwe widoki, cisza i spokój Kurortu Kozubnik pozwalają odprężyć się i zapomnieć o pandemii i pędzącym świecie.

Historia: W latach 70-tych XX w miejscu Kurortu Kozubnik znajdował się jeden z najbardziej luksusowych ośrodków wypoczynkowych dla ówczesnych elit w Polsce. Nazywany Polskim Davos kompleks rocznie odwiedzało nawet 30 tys. gości! W zaprojektowanym samowystarczalnym miasteczku wczasowicze mieli do dyspozycji: restauracje, baseny, saunę, boiska, korty tenisowe, wyciągi narciarskie i centrum rehabilitacji. Wieczorami spotykali się w barach oraz na imprezach tanecznych.